ÇEKÜLDER “ECDADIN İZİNDE” PROJESİNİ BAŞLATTI

Ecdadın İzinde Projesi Başladı

Çankırı Çevre ve Kültür Derneğinin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Ecdadın İzinde’ adlı projenin tanıtım ve tanışma programı gerçekleştirildi. Proje kapsamında yıl boyunca ağaç dikimi, konferans ve tiyatro gibi çeşitli etkinliklerde şehit aileleri, gazi ve gazi aileleriyle bir araya gelinecek olan projenin başlangıcı kahvaltı programıyla başladı.

Proje tanıtım ve tanışma programına Çankırı Belediyesi Başkanı Hüseyin Boz, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Latif Şimşek, Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yüksel Teke, aynı zamanda proje ortağı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı Savaş Aktepe, İlim Yayma Cemiyeti Çankırı Şubesi Başkanı Musa Çağlar, Çankırı Çevre ve Kültür Derneği davetlileri ile şehit ve gazi aileleri iştirak etti.

Projenin tanıtım konuşmasını yapan Çankırı Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Duran Karakoyun, hazırlamış oldukları proje kapsamında yıl boyunca çeşitli etkinliklerde bir araya gelmek istediklerini, her ne kadar şehit ve gazi aileleri için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışsalar da onlara karşı olan borcu ödemenin mümkün olmadığının bilincinde olduklarını belirtti. Projeye desteklerinden dolayı başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne, proje ortağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne teşekkür eden Karakoyun, en yüksek mertebelerden sayılan gazi ve şehitlik mertebesini elde eden, başta din olmak üzere vatan, bayrak uğruna şehit düşenlere Allah’tan rahmet diledi. Yüce değerler uğruna canlarını hiçe sayıp gazilik mertebesine ulaşan ve üç gün önce icra edilen gazilerin de geçmiş Gaziler Gününü tebrik etti. Projenin ilk önemli etkinliğinin 11 Ekim 2018’de 100.Yıl Kültür Merkezinde yapılacak olan ve Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı konferansa da herkesi davet ederek konuşmasını tamamladı.

Programda söz alan Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Teke, bu yüce mertebeye ulaşan şehitlerimizi unutmadıklarını ve asla unutamayacaklarını vurguladı. Projeye katkı sunacaklarını belirten Teke, Çankırı Çevre ve Kültür Derneğine bu güzel projeyi düşündükleri için teşekkür ederek projede muvaffakiyetler diledi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir